Zrinjski i Centar u finalu Kupa BiH u futsalu

mnk_zrinjski_mnk_seljak_1

Ekipe Centar i Zrinjski plasirale su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine u futsalu.

Zrinjski je u mostarskom derbiju u dvorani “Midhat Hujdur” pobijedio ekipu Mostar SG Staklorad sa 5:3.

Već u prvoj minuti utakmice Josip Bošković je donio prednost Zrinjskom. Edis Mršo u trećoj minuti izjednačio rezultat, ali Ivan Drežnjak u 10. minuti vraća prednost gostima. Dva gola viđena su u 15. minuti. Prvo je za Mostar SG pogodio Kristijan Zor, a Zrinjski je uzvratio preko Mirka Hrkaća. Do kraja prvog poluvremena domaći sastav je postigao gol za 3:3, a strijelac je bio Seldin Zatagić.

U drugom dijelu igre Ivan Drežnjak u 37. i Franjo Delić u 39. minuti donijeli su pobjedu i plasman u finale ekipi Zrinjskog.

MNK Centar je u dvorani “Ramiz Salčin” u Sarajevu sa 4:1 pobijedio ekipi Jokera iz Novog Travnika.

Strijelci za sarajevski tim bili su Bilal Jelić, Nermin Jusić i Anel Radmilović, dok je igrač Jokera Buzić postigao autogol. Poraz gostujućeg tima ublažio je Robert Đotlo.