BiH poražena od Furije, Spahić opet ostavio saigrače na cjedilu (VIDEO)

emir spahic

Nogometna reprezentacija BiH od 45. minute prijateljskog meča protiv Španije u St. Gallenu igrala je oslabljena nakon što je nepotrebni crveni karton zaradio Emir Spahić.

Da se to nije desilo možda bi i krajnji rezultat, 3:1 za Španiju, bio u potpunosti drugačiji.

Sporna situacija se desila na polovini Španije kada je Ognjen Vranješ nakon izgubljene lopte krenuo u obračun s Davidom Silvom.

Tada je na scenu stupio Spahić, koji je u maniru seoskog kabadahije krenuo šamarati Azpilicuetea.

Sudija se nije libio i Spahiću je pokazao direktni crveni karton.

Golove za “Furiju” postigao je Nolito u 11. i 18. minuti utakmice. Prvo je u 11. minuti sjajno šutirao nakon loše reakcije bh. igrača u šesnestercu. Samo sedam minuta kasnije, Nolito je postigao fantastičan gol za 2:0 lobom Begovića.

Bh. reprezentacija je smanjila golom Emira Spahića u 29. minuti utakmice, a konačnih 3:1 postavio je Pedro Rodriguez u sudijskoj nadoknadi vremena.

Reprezentacija BiH je igrala oslabljena nakon što je od 22. minute igru napustio kapiten Edin Džeko zbog povrede.