Kvalifikacije za LP: Fener u derbiju večeri savladao Monaco

fener

U Derbiju večeri 3. pretkola nogometne Lige prvaka Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Monaco 2:1, dok je iznenađenje večeri priredio izraelski Hapoel Beer Sheva odigravši 0:0 u Pireju protiv Olympiakosa.

Fener i Monaco su odigrali zanimljivu utakmica s nizom prilika na obje strane.

Domaćin je već u prvoj minuti uzdrmao okvir gola nakon udarca Saliha Ucana, a do vodstva je stigao u 39. minuti golom Emenikea. Svega tri minute kasnije izjednačio je povratnik u Kneževinu Radamel Falcao iskoristivši nespretnu reakciju vratara Ertugrula Taskirana i stopera Martina Škrtela. Ipak, Emenike je u 60. minuti svojim drugim golom odveo Fener do pobjede.

Rosenborg je u Trondheimu pobijedio APOEL 2:1. Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio 2:0 golovima Christiana Gytkjaera (23) i Jorgena Skjelvika (45+1), no Ciprani su u nastavku zabili pogodak nade. Strijelac je bio George Efrem u 67. minuti.

Astana i Celtic su odigrali 1:1. Domaćin je poveo golom Jurija Logvinenka u 19. minuti, a izjednačio je Leigh Griffiths u 78. minuti.