LP: Katastrofa Ajaxa, Dinamo nakon produžetaka slavio u Salzburgu

dinamo

Nogometaši Ajaxa doživjeli su debakl na gostovanju kod Rostova u uzvratu doigravanja za Ligu prvaka.

Nakon 1:1 iz prve utakmice Rusi su pokazali da mogu iznenaditi u revanšu i nakon Anderlechta izbaciti još jedan ugledni evropski klub, slavivši ovaj put sa 4:1.

U 34. minuti uzvrata Azmoun je doveo Rostov u vodstvo, u 52. je Erokhin povisio na 2:0, a do 66. Noboa i Poloz donijeli su domaćima uvjerljivih 4:0 i prolaz u elitnu fazu.

Klaasen je u posljednjim minutama uspio smanjiti za goste koji s igračem više u završnici nisu uspjeli napraviti ništa više.

Visoku pobjedu zabilježila je Borussia Moenchengladbach koja je sa 6:1 “isprašila” Young Boys.

Prva imena meča bili su Thorgan Hazard i Raffael koji su postigli po tri gola.

U Ligu prvaka plasirao se i FC Koebenhavn koji je u Nikoziji kod APOEL-a odigrao 1:1. U prvoj utakmici u Danskoj bilo je 1:0 za domaćine.

Manchester City nije imao problema protiv Steaue koju je u dva meča savladao sa ukupnim rezultatom 6:0.

Večeras je na Etihadu bilo 1:0, a strijelac je bio Fabian Delph.

Najbolja utakmica igrala se u Salzburgu gdje je gostovao zagrebački Dinamo.

Prva utakmica u Zagrebu je završena 1:1, što je bio rezultati večeras i u Austriji nakon regularnih 90 minuta.

Prvi u vodstvo došli su domaćini nakon apsolutne dominacije u prvom poluvremenu.  Pogodio je Valentino Lazaro u 22. minuti.

Dinamo je proigrao tek u drugom poluvremenu, a veliki gol za izjednačenje postigao je Junior Fernandes tri minute prije kraja utakmice.

Produžetke bolje otvaraju Zagrepčani i preko Soudanija u 95. minuti dolaze do 2:1 i nedostižne prednosti za austrijskog prvaka.