Mourinho uzvratio Guardioli: United izbacio City iz Liga kupa

guardiola-mourinho

Nogometaši Manchester Uniteda pobjedom 1:0 nad gradskim rivalom Manchester Cityjem na Old Traffordu plasirali su se u četvrtfinale engleskog Liga kupa.

Nakon teškog poraza 4:0 na gostovanju kod Chelseaja u nedjelju, trener Uniteda Jose Mourinho poslao je na teren najjaču ekipu, dok se njegov protivnik Pep Guardiola odlučio za rezerve.

Ipak, u prvih 45 minuta gosti su bili bolja momčad, iako nisu napravili previše izglednih šansi. Nakon odmora Manchester United je zaigrao bolje te je došao u vodstvo u 54. minuti preko Mate.

Do kraja utakmice City je imao inicijativu, ali Guardiolini nogometaši nisu uspjeli uputiti niti jedan šut u okvir gola, a kamoli svladati De Geu.

I šestu utakmicu u nizu City ne zna za pobjedu, a takav niz Guardiola u trenerskom radu ne pamti od 2009. godine.

U srijedu su odigrane još dvije utakmice osmine finala Liga kupa, a uspješni su bili domaćini. West Ham je s 2:1 bio bolji od Chelseaja, dok je Southampton s 1:0 svladao Sunderland.