Ramos u 93. minuti spasio Real Madrid

ramos

Sve je bilo spremno da Zinedine Zidane postane najuspješniji Realov trener u historiji s 35 utakmica bez poraza u nizu.

Ali, koliko ne mari za rekord, Zidane je pokazao odlučivši za dvoboj s Deportivom odmoriti Ronalda, Modrića, Benzemu (nisu bili ni u kadru), Marcela, Kovačića, Carvajala, Lucasa, dok je Bale povrijeđen.

I s tim je čudnim sastavom Real čupao bod i prosuo dva koja bi mogla biti skupa u konačnom zbiru. S Deportivom je evropski prvak odigrao samo 2:2 kod kuće.

James Rodriguez imao je dvije šanse u prvih 20 minuta, pa zicer kad je išao sam na golmana u 29.

U 35. je na drugoj stativi pogodio Borjes.

Da bi Real poveo u 50. minuti lijepim golom Morate, koji je naciljao suprotni ugao s 20 metara za svoj peti gol sezone.

Tim je golom Real ostao jedina ekipa u ligama petice koja je postigla pogodak u svakom kolu. Do danas ih je pratio i Leipzig.

Ali, u tri minute stigao je proekret!

Bivši Realov igrač Joseu u 63. je minuti zakucao loptu nakon Casemirove greške, a potom je isti igrač pobjegao Ramosu i u 65. pogodio za šokantnih 1:2.

Mariano je u 84. glavom nakon Vasquezova ubačaja izjednačio, potom je vratar Deportiva Titon dvaput (!) udario u staticu te bio u nokdaunu, bilo je i naguravanja među igračima, a onda je u 93. minuti Sergio Ramos glavom pogodio za pobjedu!