Remi Sarajeva i Slobode, Široki pao na Otoci

579e54c5-eb24-45d6-893f-0f4a0a0a0a80-sarajevo-zrinjski-2016-700×402

Sarajevo i Sloboda su u derbiju 11. kola odigrali 1:1 i podijelili bodove, a svom bivšem klubu je pogodak postigao Mersudin Ahmetović.

Ahmetović je nakon sjajne prošle sezone u dresu Slobode potpisao za Sarajevo, a u strijelce se upisao u 38. minuti.

Zapravo, Slobodu su iznenadila dva njihova bivša igrača jer je Perica Ivetić ubacio loptu koju je sjajno u skoku ispratio Ahmetović i neobranjivo je poslao u mrežu tuzlanskog kluba.

Očekivano, napadač nije proslavio pogodak, nego je samo dignuo ruke – kao da se ispričava navijačima svog bivšeg kluba.

Iako je Sarajevo dominiralo, posebno prvim dijelom, a Novaković je čak zatresao i gredu iz jedne odlične akcije, Sloboda je s Koševa ipak uspjela otići s bodom.

Za slavlje gostiju se pobrinuo Sulejman Krpić pogotkom u 52. minuti igre. Sačekao je u kaznenom prostoru ubačaj s desne strane i i on je glavom pospremio loptu u mrežu.

Zanimljivo je da je Krpić u karijeri igrao i u Sarajevu, a na Koševu je proveo samo jednu sezonu.

Olimpic je u drugom susretu s 3:1 pobijedio Široki Brijeg. Domaća momčad je u Sarajevu povela pogotkom Mahovića u 39. minuti, a Koczon je povećao prednost u 56. minuti.

Menalo se 13 minuta kasnije pobrinuo za smanjenje zaostatka, ali Olimpic je do kraja postigao pogodak i za 3:1 pa je pobjeda ipak bila uvjerljivija.

Sarajevo je peta ekpipa prvenstva s 18 bodova, a Sloboda je sedma s dva boda manje.