Džumhur izgubio od Karlovića u osmini finala turnira u Beču

dzumhur

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u osmini finala ATP turnira serije 500 u Beču, vrijednog 1,88 miliona eura.

Džumhur je izgubio od hrvatskog tenisera Ive Karlovića s 2:1 u setovima, odnosno rezultatom 7:6(8:6), 4:6 i 7:6 (7:5), nakon više od dva sata igre.

Prvi set hrvatski teniser je dobio u “tie breaku”, a drugi je pripao Džumhuru koji je u tim trenucima dosta bolje igrao od protivnika.

U trećem i odlučujućem setu Džumhur je poveo s 5:2 i servirao za meč, ali Karlović se nije predao i uspijeva smanjiti rezultat na 5:3. Hrvat je zatim uzeo svoj servis, a potom ponovo napravio ”break”, te izjednačio rezultat na 5:5.

Pobjednik meča odlučen je u ”tie breaku” u kojem se ponovo bolje snašao Karlović, koji će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča između Rusa Karena Khachanova i Gruzijca Nikoloza Basilašvilija.