Košarkaši Crne Gore pobjedom otvorili kvalifikacije za EP

kosarka – crna gora – slovacka

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici selekciju Slovačke 97:65, u prvom kolu F grupe, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će se održati naredne godine, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranici selektora Bogdana Tanjevića su od samog starta meča vodili, i prvu četvrtinu dobili rezultatom 22:13. I u nastavku jako dobra igra domaćih, koji nošeni podrškom publike na poluvrijeme odlaze s prednošću 50:28. Do kraja meča Crna Gora je održavala prednost, za na kraju konačnih 97:65.

Najefikasniji u domaćoj selekciji bio je Vladimir Dašić, koji je ubacio 17 poena. S druge strane, u ekipi Slovačke Batka je ubacio 14 poena.

U drugom meču iste grupe, ranije danas Gruzija je ubjedljivo savladala Albaniju rezultatom 86:47.

U narednom kolu koj je na programu 3. septembra, Crna Gora gostuje Albaniji, dok će Slovačka ugostiti Gruziju.