Projektil Husejinovića i odbijanac Beganovića primakli Slobodu vrhu (VIDEO)

FOTO tuzlanski.ba

Nogometaši Slobode večeras su na stadionu Tušanj, u okviru 10. kola BHT Premijer lige BiH, savladali ekipu GOŠK-a iz Gabele rezultatom 2:0.

Iako su bili bolji od samog početka meča, Tuzlaci u vodstvo dolaze tek u finišu prvog dijela.

U 45. minuti susreta pogodio je Said Husejinović, iz slobodnog udaraca sa nekih 25 metara.

Sjajno je Husejinović šutirao, lopta čini se okrznula nekoga od igrača gostiju i završila iz leđa gostujućeg golmana, za 1:0 na poluvremenu.

U 64. minuti izabranici Zlatana Nalića udvostručuju vodstvo.

Husejinović je sjajno prošao po strani, dodao je do Vidovića čiji šut brani Kozić. Na odbijenu loptu natrčao je Beganović i poslao ju u mrežu za, ispostavilo se, konačnih 2:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su crveno-crni osvojili nova važna tri boda koja ih pozicioniraju u gornji dio prvenstvene tablice, vrlo blizu vodećoj trojki.

Nakon petog trijumfa ove sezone, u narednom kolu Sloboda stiže na Grbavicu, na megdan Željezničaru.

Podsjećamo, Sarajevo je danas slavilo u Krupi s 4:1, dok je Zrinjski stigao do tri boda u gostima kod Radnika u Bijeljini (1:0). Sutra se sastaju Mladost – Željezničar (16,30), Čelik – Tuzla City (19,30), Široki – Zvijezda 09 (od 19,30 sati).