hrvatski skijaš

Svjetski kup u skijanju: Filip Zubčić drugi u veleslalomu

Filip Zubčić

Na prvu stepenicu pobjedničkog postolja veleslaloma u Hinterstoderu popeo se Francuz Alexis Pinturault

Hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je drugo mjesto u veleslalomu Svjetskog kupa koji je vožen u austrijskom Hinterstoderu. Na prvu stepenicu pobjedničkog postolja popeo se Francuz Alexis Pinturault, prenosi Anadolu Agency (AA).

Pinturault je današnjim trijumfom trodnevni događaj Svjetskom kupa u austrijskim Alpama okončao sa 250 osvojenih bodova te je prestigao u ukupnom poretku Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea. Norvežanin je veleslalomsku trku u ponedjeljak završio na šestom mjestu i sada u borbi za Veliki kristalni globus zaostaje za Pinturaultom 26 bodova. Do kraja Svjetskog kupa ostalo je šest trka.

Zubčić se još jednim fenomenalnim nastupom ove sezone i trećim pobjedničkim postoljem uključio u borbi za Mali kristalni globus u veleslalomu. Hrvat je sada treći u poretku veleslaloma. Lider je i dalje Norvežanin Henrik Kristoffersen, koji je danas osvojio treće mjesto, sa 394 boda. Slijede ga Pinturault sa 388 i Zubčić sa 368 bodova, dvije trke prije kraja.