Divljali su po gradu, ali nisu računali da može naići kamion

Vozač kamiona izjavio je kako je u sumrak odlučio stati i parkirati na obližnje parkiralište

Redakcija
1 min čitanja

Najnovija snimka neodgovorne vožnje i posljedica koje takva vožnja može izazvati dolazi iz Kanade.

Kako javlja lokalni medij Journal Demontreal do saobraćajne nesreće je došlo prošle sedmice u Montrealu kad je utrku dva neodgovorna vozača na tragičan način okončao šleper.

Vozač kamiona izjavio je kako je u sumrak odlučio stati i parkirati na obližnje parkiralište. Da bi uspješno skrenuo pomaknuo se u krajnju lijevu traku, a onda je kroz tri saobraćajne trake skretao na parking. Kaže kako je bio oko 230 metara od prvog raskršća i kako je crveno svjetlo trebalo spriječiti bilo kojeg drugog učesnika u saobraćaju da mu se približi.

Međutim, baš u trenutku kad je skretao udesno na njega je naletio crni VW Golf te nakon udarca otklizao u drvo.

Ubrzo stiže i drugi auto, bijela Honda Civic, koja se frontalno zabija u drugo drvo. Iako je ograničenje na ovom dijelu ceste 60 km/h, vozač kamiona procjenjuje da su vozili preko 100 km/h.

Saobraćajna nesreća se trenutno istražuje, a policija izvještava kako niko nije ozbiljno stradao.

Podijeli ovaj članak