F1: Nico Rosberg slavio, Alonso se slupao

alonso122

Nico Rosberg pobjednik je prve utrke nove F1 sezone. Nijemac je slavio na Albert Parku u Melbourneu.

Rosberg, vozač Mercedesa, pobijedio u uzbudljivoj utrci u kojoj je njegov timski kolega Lewis Hamilton nakon lošeg starta pao s prvog na šesto mjesto. Hamilton je na kraju završio drugi ispred Ferrarijevog Sebastiana Vettela, koji je vodio do velike nesreće McLarenovog Fernanda Alonsa.

formula australija222

Naime, u 18. krugu trka je prekinuta na 10 minuta poslije sudara Fernanda Alonsa iz McClarena i Estebana Gutierreza iz Haasa. Alonso je želio da ga obiđe, ali je Gutierrez zakočio nešto ranije, pa ga je bivši svjetski šampion udario a zatim se zabio u ogradu. Obojica su nepovrijeđeni izašli iz svojih bolida s tim što je bolid McClarena potpuno uništen.

Tada se italijanska ekipa odlučila kockati sa supermekanim gumama, te tako onemogućila pobjedu Vettelu koji je osvojio treće mjesto ispred sjajnog Daniela Ricciarda iz Red Bulla.

Peti je završio Felipe Massa iz Williamsa, a sjajan debi za Haas imao je Roman Grosjean koji je završio šesti.