Na sceni Narodnog pozorišta Sarajevo u srijedu, 18. februara, s početkom u 19.30 sati, bit će izvedena hit predstava „Marlene Dietrich: pet tačaka optužnice“, autora i režisera Harisa Pašovića.
U naslovnoj ulozi Marlene Dietrich nastupa jedna od najistaknutijih glumica u regionu, Mirjana Karanović. U predstavi igraju i Mona Muratović, Elmir Krivalić i Enes Salković.
Autorski tim predstave
Scenografiju potpisuju Lada Maglajlić i Vedad Orahovac, dok su za dizajn kostima zadužene Irma Saje i Vanja Ciraj.
Kompozitor predstave je Dino Šukalo i Studio „Modra rijeka“. Dizajn svjetla radio je Branislav Milinković, video art potpisuje Dino Hujić, direktor fotografije je Alen Alilović, a videoprodukciju realizira „Source production“.
PROČITAJTE JOŠ Jose Carreras na oproštajnoj turneji nastupa u Sarajevu
Predstava je nastala u koprodukciji Narodnog pozorišta Sarajevo i Mittelfesta Cividale, u saradnji s Bosanskim narodnim pozorištem Zenica.
Gdje kupiti ulaznice
Ulaznice za predstavu „Marlene Dietrich: pet tačaka optužnice“ dostupne su putem zvanične web stranice Narodnog pozorišta Sarajevo, platforme www.karter.ba
ili direktno na blagajni Narodnog pozorišta.
