premijer liga bih

Ahmetović donio vrijednu pobjedu Sarajevu protiv Posušja

ahmetovic – fk sarajevo (1)

Fudbaleri Sarajeva na stadionu Asim Ferhatović Hase dočekali su ekipu Posušja u okviru četvrtog kola Premijer lige BiH. Bordo tim je slavio minimalnu pobjedu rezultatom 1-0.

Već u desetoj minuti fudbaleri Sarajeva tražili su penal nakon što je navodno protivnički igrač igrao rukom u svom šesnaestercu, međutim od toga nije bilo ništa.

Sarajevo je imalo terensku inicijativu u narednom periodu, ali mreže su mirovale.

U 30. minuti Sarajevo je dobilo penal, ali je udarac Suljića pročitao Kukić i odbranio njegov šut.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, pa se na odmor otišlo sa početnih 0-0.

Sarajevo je u drugom poluvremenu preuzelo inicijativu, ali Posušje je bilo izuzetno dobro defanzivno postavljeno.

Ipak, u 85. minuti utakmice Sarajevo stiže do prednosti. Pogodio je Mersudin Ahmetović za veliko slavlje navijača Sarajeva.

Ovo je bila posljednja utakmica Sarajeva na Koševu, jer će početi rekonstrukcija travnjaka na ovom stadionu.