Premijer liga BiH

Ahmetović u finišu meča donio pobjedu Sarajevu protiv Borca

ahmetovic fk sarajevo

Napadač Bordo tima u 87. minuti se sjajno snalazi u šesnaestercu gostiju i pogađa za 1:0

Sarajevo je u desetom kolu BHT PLBiH savladalo Borac sa minimalnih 1:0

Sarajevo je imalo priliku već u trećoj minuti kada je izblokiran udarac Ahmetovića. U petoj minuti sporna situacija. Milanović mada u šesnaestercu Borca, ali penala nema.

U 20. minuti Guzina šutira, blokira odbrana gostiju. Osam minuta kasnije nova šansa za Guzinu. Igrala se 38. minuta kada je i Hebibović oprobao udarac, no ostalo je 0:0 na semaforu.

U nastavku prva prilika je viđena u 50. minuti, kada je Guzina pokušao glavom, lopt aodlazi preko gola.

Velika šansa za Borac u 71. minuti. Ćosić je ubacio s lijeve strane, a Kajkut glavom pogađa stativu. Pet minuta kasnije novi napad Banjalučana, ali bez konkretne završnice.

Ahmetović je u 77. minuti propustio veliku priliku za domaće. Ipak, napadač Bordo tima u 87. minuti se sjajno snalazi u šesnaestercu gostiju i pogađa za 1:0, što će se ispostaviti kao konačan rezultat utakmice.