Savladale Španiju

Amerikanke u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva nogometašica

spanija amerikanke

Aktualne svjetske prvakinje, nogometašice SAD-a plasirale su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pobijedivši u osmini finala Španiju rezultatom 2:1.

Oba gola za SAD, i to iz kaznenih udaraca, postigla je Megan Rapinoe u 7. i 75. minuti, dok je jedini gol za Španiju postigla Jennifer Hermoso u 10. minuti.

SAD će u četvrtfinalu 28. juna  na Parku prinčeva u Parizu igrati protiv domaćina Francuske koja je u nedjelju svladala Brazil sa 2-1 nakon produžetka.

U ponedjeljak je na rasporedu još jedan susret osmine finala, a od 21 sat sastaju se Švedska i Kanada.