došao do 104. asistencije

Angel Di Maria skinuo rekord legendarnog Safeta Sušića

dimaria_pape

PSG je sinoć odbranio naslov pobjednika francuskog kupa nakon što je u finalnom susretu na stadionu Stade de France pobijedio Monaco Nike Kovača 2:0.

Za PSG je to 14. naslov pobjednika kupa u 19. finalu, dok je Monaco u svom desetom finalu upisao peti poraz.

PSG je poveo u 19. minuti golom Argentinca Maura Icardija, kojem je to bio peti gol u četiri ovosezonska nastupa u kupu.

Disasi je napravio veliku pogrešku koju je iskoristio Kylian Mbappe te asistirao Icardiju za 1:0.

Kovačeva ekipa je najbliže izjednačenju bila u 70. minuti, no Gelson Martins nije iskoristio obećavajuću priliku pogodivši prečku.

Konačnih 2:0 postavio je Mbappe u 81. minuti na asistenciju Angela Di Marije.

Bila je to prva pobjeda pariškog sastava protiv Monaca ove sezone nakon što je Kovačeva družina dobila oba susreta u prvenstvu. U Parizu je bilo 2:0, a u Kneževini 3:2.

Asistencijom Mbappeu Di Maria je došao do 104. asistencije za PSG i tako je srušio rekord našeg Safeta Sušića, koji je ostao na 103.

Od svih igrača u povijesti pariškog kluba u ovoj statističkoj kategoriji niko nije ni blizu Argentincu i legendi bh. nogometa. Treći po broju asistencija je Mustapha Dahleb (80), a od aktivnih igrača PSG-a trojica su među deset najboljih. Mbappe je na četvrtom mjestu s 56 asistencija, Verratti ima 53, a Neymar 46.

Sušić je dres PSG-a nosio od 1982. do 1991. godine. Odigrao je 344 utakmice i zabio je 85 golova.

Angel Di Maria je u PSG stigao 2015. godine iz Manchester Uniteda. Odigrao je za sada 261 susret za PSG i ima učinak od 87 golova i 104 asistencije.