Aničić i Grahovac ostali bez Lige prvaka (VIDEO)

astana celtic anicic

Fudbaleri Celtika plasirali su se u Ligu prvaka, pošto su u baražu kvalifikacija pobijedili Astanu ukupnim rezultatom 8:4.

Astana je na svom terenu slavila sa 4:3, ali su zbog poraza od 5:0 prije šest dana u Glazgovu ostali bez plasmana u Ligu prvaka.

Kazahstanski tim je pred punim stadionom Astana arena poveo autogolom Kristoffera Ajera u 26. minutu, da bi Celtic izjednačio pogotkom Scotta Sinclaira u 34.

Astana je u drugom delu zaigrala izuzetno ofanzivno, a u 48. minutu ponovo je došla do prednosti pogotkom Serikžana Mužikova, da bi na 3:1 minut kasnije povisio Patrick Twumasi.

Prvak Kazahstana je u 20 minuta prije kraja susreta došao i do četvrtog gola, a strijelac je ponovo bio Twumasi.

Astana vs Celtic 4-3 All Goals & Highlights 22… by FootballHD7
Djelovalo je u tim trenucima da Kazahstan ima snage za preokret, ali je prvak Škotske ipak u finišu otklonio nedoumice oko prolaza u Ligu prvaka.

Golove za Celtic postigli su Olivier Ntcham u 80. i Leigh Griffiths u 90. minutu, ali je i pored toga Astana nanijela prvi poraz škotkom timu nakon 42 utakmice.