Arsenal počeo pobjedom, Kolašinac igrao cijelu utakmicu

arsenal

Nogometaši Arsenala otvorili su novu sezonu u engleskoj Premier ligi pobjedom u Londonu nad ekipom Leicestera sa 4:3, a bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta u dresu Topnika.

Gosti su dva puta bili u vodstvu, ali je Arsenal u finišu uspio doći do preokreta i pobjede.

Već u drugoj minuti Arsenal je poveo golom debitanta Alexandra Lacazettea.

Leicester je izjednačio tri minute kasnije golom Shinjija Okazakija, a u 29. minuti je poveo preko Jamieja Vardyja.

U finišu poluvremena Danny Welbeck je vratio stvari na početak, nakon nesebične asistencije bh. reprezentativca Seada Kolašinca.

Vardy u 56. minuti postiže svoj drugi pogodak i ponovo donosi vodstvo Leicesteru.

Ipak, Arsenal u finišu postiže dva gola, u 83. minuti preko Aarona Ramseyja i 85. preko Oliviera Girouda za preokret i pobjedu.

Ostali susreti prvog kola Premier lige igraju se tokom vikenda.