Dva gola Aubameyanga

Arsenal slavio protiv Chelseaja i osvojio FA Kup

arsenal slavlje (1)

Arsenal je, takođe, ovom pobjedom izborio učešće u Ligi Evrope naredne sezone

Fudbaleri Arsenala osvojili su FA kup, pošto su večeras u finalu na Wembleyu pobijedili Chelsea sa 2:1.

Ovo je rekordni 14. trofej Arsenala u FA kupu.

Arsenal je, takođe, ovom pobjedom izborio učešće u Ligi Evrope naredne sezone pošto je takmičenje u Premiershipu završio tek na osmom mjestu.

Chelsea je poveo već u petom minutu golom Kristijana Pulušića na asistenciju Oliviera Girouda, ali je Arsenal u nastavku stigao do preokreta i pobjede golovima Pierre Emericka Aubameyanga.

Obamejang je prvo u 28. minutu izjednačio golom sa penala, pošto ga je prethodno u kaznenom prostoru srušio Cesar Azpilikueta, da bi trijumf svom timu donio u 67. minutu poslije asistencije Nikole Pepea.

Chelsea je meč završio sa igračem manje na terenu pošto je Mateo Kovačić u 75. minutu dobio drugi žuti karton.