Arsenal slavio teškom mukom, Middlesbrough pred ispadanjem

arsenal boro

Fudbaleri Arsenala savladali su Middlesbrough 2:1, posle dosta problema na Riversideu, u posljednjem meču 33. kola Premiershipu.

“Tobdžije” su povele tri minuta prije poluvremena golom Alexisa Sancheza iz slobodnog udarca, ali u 50. minutu poravnjava Alvaro Negredo.

Pobjedu gostima ipak donosi Mesut Ozil, pogađa sa ivice peterca nakon sjajne kombinacije Sancheza i Ramseya, koji mu je grudima spustio loptu.

Arsenal se tek drugom pobjedom u posljednjih šest kola ostao izjednačen sa Evertonom na diobi šestog mjesta, ali sa dva meča manje od rivala iz Liverpoola.

S druge strane, Middlesbrough je seriju utakmica bez pobjede produžio na čak 15, pa je ostao na pretposljednjem mjestu sa 24 boda, šest od sigurne zone, ali uz meč zaostatka za konkurentima u borbi za opstanak.