Engleski Premiership

Arsenal u fantastičnom meču nadigrao Tottenham, Kolašinac odigrao sjajno

kolasinac_arsenal

Arsenal je u jednom od najboljih mečeva ove sezone savladao gradskog rivala Tottenham rezultatom 4:2

Topnici su nakon pritiska na startu meča poveli sa bijele tačke golom Aubameyanga u 10. minutu, a njihov pritisak nastavio se još dobrih petnaestak minuta.

Onda, hladan tuš za navijače njihovog kluba, jer su prvo Dier glavom u 30., a onda i Kane u 34. nakon sumnjivo dosuđenog jedanaesterca napravili potpuni preokret Tottenhama.

Početkom drugog poluvremena, Tottenham je dominirao, ali ne zadugo.

U 56. minuti, isti striječac, Aubameyang sjajno iz prve pogađa za izjednačenje.

Od tog trenutka, Arsenal je bio bolji tim, što je potvrdio u 74. golom Lacazettea. Akciju je sjajnom odbrambenom reakcijom započeo naš reprezentativac Kolašinac da bi Ramsey asistirao strijelcu.

Pobjedu je potvrdilo najbolje pojačanje Arsenala ove sezone, Urugvajac Torreira koji je manirom iskusnog strijelca pogodio nakon asistencije igrača utakmice Aubameyanga.

Da bi ovaj meč imao sve za ponuditi, pobrinuo se defanzivac Tottenhama Vertonghen koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Kolašinac je bio jedan od najborbenijih i najistaknutijih pojedinaca na meču.

Aubameyang 1:0