Premiership

Arteta debitovao remijem, Ancelotti pobjedom: Arsenal šest bodova od zone ispadanja

22682024-7828053-image-a-31_1577378325882

Mikel Arteta debitovao je na klupi Arsenala remijem na gostovanju kod Bournemoutha rezultatom 1:1, dok je njegov italijanski kolega s Evertonom upisao svoju prvu pobjedu.

Londonski klub u okviru 19. kola engleske Premier lige uprkos boljem fudbalu nije uspio upisati pobjedu protiv Bournemotha.

Bournemouth je poveo u 35. minuti golom Dana Goslinga, dok je Arsenal golom Aubameyanga u 64. minuti remizirao.

Za razliku od Španca, italijanski fudbalski stručnjak Carlo Ancelotti debitovao je pobjedom na klupi Evertona. Klub iz Liverpoola svladao je na domaćem terenu Burnley s 1:0. Domaćin je na Goodison Parku bio bolji cijelu utakmicu, ali su do pobjedničkog gola došli tek u 80. minuti, golom Dominica Calverta-Lewina.

Ekipa Chelseaja izgubila je 2:0 kod kuće od Southamptona, što je veliki kiks nakon poblede u derbiju protiv Tottehnhama.

Nakon 19. kola, Chelsea je četvrti na tabeli s 32 boda, Arsenal 11. s 24 boda, dok je Everton 13. s 22 boda. “Topnici” su samo šest bodova od zone ispadanja.