Liga prvaka

Asistencija Pjanića u porazu Bešiktaša, City ubjedljiv kod Bruggea

besiktas – sporting – AA

Sporting iz Lisabona slavio je na večerašnjem gostovanju istanbulskom Bešiktašu rezultatom 4:1, u trećem kolu takmičenja u grupi “C” UEFA Lige prvaka, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić u prvoj utakmici nakon povrede zabilježio je asistenciju, javlja Anadolu Agency (AA).

Na asistenciju Pjanića iz kornera u 24. minuti pogodio je Cyle Larin, za poravnanje nakon što su gosti poveli u 15. minuti susreta golom Sebastiana Coatesa.

Coates je u 27. minuti ponovo doveo goste u vodstvo.

Na 3:1 povećao je Pablo Sarabia u finišu prvog poluvremena. Za konačnih 4:1 pogodio je Paulinho u 89. minuti susreta.

U drugoj utakmici igranoj u ranijem terminu belgijski Club Brugge je u grupi “A” ugostio aktuelnog prvaka Engleske, Manchester City.

Engleski predstavnik je slavio sa visokih 5:1.

Dvostruki strijelac za Manchester City bio je Riyad Mahrez, a pogađali su još i Kyle Walker, Joao Cancelo i Cole Palmer. Jedini pogodak za domaći sastav postigao je Hans Vanaken.