Asmir Begović već u prvom kolu Premiershipa pokazao zašto je doveden u Chelsea

asmir begovic

U prvom kolu engleskog Premiershipa Chelsea je dočekao ekipu Swanseaja, a sjajan zvaničan debi u londonskom timu imao je bh. golman Asmir Begović, iako je susret počeo na klupi.

U odličnom prvom poluvremenu vidjeli smo tri gola za samo sedam minuta. Oscar je zabio za Chelsea u 23. minuti, izjednačio je Ayew u 29., a minutu kasnije Fernandes je postigao autogol za vodstvo Plavaca od 2:1.

courtois-crveni

Thibaut Courtois je u 52. minuti zaradio direktni crveni karton jer je na samoj ivici kaznenog prostora srušio Bafetimbija Gomisa. Swansea je dobio penal, a Mourinho je morao žrtvovati Oscara kako bi u igru ubacio novog golmana, Begovića.

Penal izveo upravo Gomis za izjednačenje na 2:2.

Begović je prvu intervenciju imao u 58. minuti, sjajno je odbranio udarac Montera. Samo tri minute kasnije isti je igrač ponovno opasno pucao, ali sjajno je još jednom reagirao reprezentativni golman BiH. Utakmica je završila remijem 2:2.

U sljedećem kolu Chelsea gostuje na Etihadu protiv Manchester Cityja, a Begović bi utakmicu trebao početi od prve minute