Athletic Bilbao bez trojice najboljih igrača na Old Traffordu, a mora stići zaostatak od tri gola

Zbog svega će Athleticu biti strašno teško nadoknaditi tri gola minusa i prilično je udaljen od finalnog susreta Lige Evrope koji će se ove sezone održati na njegovom San Mames stadionu

Redakcija
2 min čitanja
bilbao

Bitno će oslabljen biti Athletic Bilbao u četvrtak na Old Traffordu kada protiv nogometaša Manchester Uniteda igra uzvratnu utakmicu polufinala Lige Evrope.

Athletic ima veliki problem što je u prvom, domaćem susretu, poražen s uvjerljivih 0:3, a sada je osuđen uzvrat odigrati i bez trojice svojih najboljih igrača. U Manchesteru neće igrati braća Williams, Inaki i Nico te Oihan Sancet.

Ove sezone Inaki Williams je u dresu Athletica postigao 11 pogodaka uz devet asistencija u svim natjecanjima, ali će uzvrat u četvrtak propustiti zbog ozljede tetive koljena. Njegov mlađi brat Nico također je ove sezone 11 puta bio strijelac, a trenutno mu problemi s preponama ne dopuštaju igru.

Najbolji strijelac Athletica ove sezone je Oihan Sancet s čak 17 golova, a trener Ernesto Valverde niti njega neće imati na raspolaganju za ogled kod Manchester Uniteda. Sancet kao i Inaki Williams ima problem s tetivom koljena.

Zaostatak od tri gola

Zbog svega će Athleticu biti strašno teško nadoknaditi tri gola minusa i prilično je udaljen od finalnog susreta Lige Evrope koji će se ove sezone održati na njegovom San Mames stadionu.

U drugom polufinalu se sastaju Tottenham i norveški Bodo Glimt, a u prvom susretu u Londonu s 3:1 je slavio Tottenham.

Obje uzvratne polufinalne utakmice igraju se u četvrtak od 21 sati.

Podijeli ovaj članak