La Liga

Atletico Madrid novi prvak Španije

atletico madrid (1)

Treće mjesto zauzela je Barcelona koji je sa 1:0 pobijedila Eibar

Nogometaši Atletico Madrida novi su prvaci Španije. Izabranici Diega Simeonea slavili su u gostima protiv Valladolida rezultatom 2:1 te podigli šampionski pehar.

Poveli su domaći u 18. minuti, a strijelac je bio Plano. Izjednačili su gosti iz Madrida u 57. minuti golom Coreeae. Pobjednički pogodak postigao je Luis Suarez u 67. minuti.

Pobjedu je upisao i Real Madrid protiv Villarreala (2:1), ali je to bilo dovoljno za drugo mjesto, uz dva boda manje od novih prvaka Španije.

Treće mjesto zauzela je Barcelona koji je sa 1:0 pobijedila Eibar koji će sljedeće sezone igrati u nižem rangu.

Uz Eibar, iz lige su ispali Huesca i Valladolid.

Najbolji strijelac La Lige je Lionel Messi iz Barcelone s 30 golova. Na drugom mjestu su Villarrealov Moreno i Realov Benzema s 23 gola.

Atleticova 11. ligaška titula okončala je sedmogodišnju dominaciju Barcelone i Real Madrida u Španiji. Od 2014. godine Barcelona je osvojila ligu četiri puta, a Madrid dva puta, uključujući prošlu sezonu.