Bajić s Konyasporom izborio Evropu

riad-bajic-torku-konyaspor-gaziantepspor-stsl-10172015_wq37xghhf9ny1ref66i9feeot

Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Riad Bajić odigrao je važnu rolu u novoj pobjedi njegovog Konyaspora koji je već oosigurao nastup u Evropi naredne sezone.

Tim za koji od ljeta nastupa bivši fudbaler Željezničara danas je na domaćem terenu s 3:1 porazio Rizespor, a Bajić je u finišu utakmice upisao novu asistenciju.

U 11. minuti Konya je povela golom Halila Sonmeza.

Gosti su uzvratili preko Sylvestrea koji je uspješno izveo penal.

Pola sata prije kraja za 2:1 pogodio je Vuković, dok je u 76. minuti za konačnih 3:1 pogodio Rangelov na asistenciju Bajića. Bajić je ove sezone ubilježio pet asistencija i postigao isto toliko pogodaka u turskom šampionatu.

Amir Hadžiahmetović, također bivši igrač Želje koji nosi dres Konyaspora, u igru ušao osam minuta prije kraja susreta.

Eskisehirspor, čiji dres nosi Anel Hadžić, slavio je u gostima protiv fenjeraša Mersina (2:1), no i dalje je daleko od zone spasa. Četiri kola prije kraja Eskisehir ima pet bodova manje od prvog iznad opasne zone. Hadžić je danas zamijenjen u poluvremenu utakmice.