Barca prvi put ove sezone posrnula kod kuće (VIDEO)

MESSI_CELTA

Fudbaleri Barcelone, lidera španske La Lige, u susretu 14. kola neočekivano su pred svojim navijačima odigrali neriješeno 2:2 sa Celtom iz Viga. Bio je to prvi ovosezonski kiks “Barce“ na “Camp Nou“ u domaćem prvenstvu, javlja Anadolu Agency (AA).

Gosti su šokirali Barcelonu u 20. minuti kada je mrežu Marc-Andrea ter Stegena zatresao Iago Aspas. Ipak, samo dvije minute kasnije najveća “Barcina“ zvijezda Lionel Messi vratio je stvari na početak.

U drugom poluvremenu učinilo se da će domaćin, ipak, stići do sedme domaće pobjede u prvenstvu. Naime, Luis Suarez je u 62. minuti postigao gol za 2:1, a Barcelona je koračala ka 12. ovosezonskom trijumfu. Međutim, u 70. minuti uslijedio je hladan tuš za domaće igrače i navijače. Aspas je ovoga puta asistirao, a Maximiliano Gomez pogodio za konačnih 2:2.

“Blaugrana“ je i dalje lider La Lige sa 36 bodova, pet više od drugoplasirane Valencije koja ima utakmicu manje. Sa susretom manje slijede madridski klubovi Atleticom i Real sa po 27 bodova.