Barca slavila u Gijonu, Messi stigao do velikog jubileja

club-soccer

Fudbaleri Barcelone savladali su u zaostaloj utakmici Primere Sporting u Gijonu sa 3:1 i dodatno se odaljili od najbližih konkurenata.

Katalonci sada na čelu tabele imaju 60 bodova, šest više od Atletica i sedam više od Real Madrida.

Duel u Gijonu bio je u znaku Lionela Messija koji je u 25. minutu preciznim udarcem pogodio za 1:0 i ujedno postigao svoj jubilarni 300. gol u najjačem rangu španskog fudbala.

Asistent Argentincu bio je Luis Suarez, ali je domaćin samo dva minuta kasnije izjednačio.

Sporting je organizovao školsku kontru, a sjajnu akciju na drugoj stativi okončao je Castro. Ni taj rezultat nije ostao dugo na semaforu, pošto je Barca ponovo povela već u 31. minutu.

Suarez se odlično zagradio i vratio loptu do Messija koji je iz natrčavanja špicem pogodio gornju mrežu za 2:1.

U nastavku meča Barci je bilo mnogo lakše, iako je golman Sportinga u 62. minutu odbranio penal Luisu Suarezu.

Urugvajac se za promašaj iskupio samo pet minuta kasnije. Izborio se u svom stilu za poziciju u šesnaestercu i izvanrednim udarcem lijevom nogom pogodio je dalji ugao za 3:1.

Do kraja utakmice Barca je u laganom ritmu sačuvala prednost i ostvarila je rutinsku pobjedu.