liga prvaka

Barca teško stradala, Mbappe upisao het-trik, Kloppov stroj proradio

Mbappe je zabio tri gola (32, 65, 85. minuta), a četvrti je djelo Keana (70.)

Barcelona je jednom nogom ispala iz Lige prvaka za ovu sezonu. PSG je brutalno protutnjao prijestonicom Katalonije.

Poraz Barcelone od PSG-a (1-4) bio je njihov drugi domaći poraz od tri ili više golova razlike ove sezone (0-3 protiv Juventusa). U prethodnih 20 sezona u svim takmičenjima tako su poraženi samo dva puta.

Iako su večeras poveli golom Messija iz penala u 28. minutu, Katalonci su u nastavku utakmice doživjeli pravi debakl na svom terenu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka protiv PSG-a.

Mbappe je zabio tri gola (32, 65, 85. minuta), a četvrti je djelo Keana (70.).

Kylian Mbappe je postao prvi igrač u 21. vijeku koji je Barci na Kamp Nou stadionu zabio dva ili više golova u nokaut fazi Lige prvaka.

Miralem Pjanić u igru je ušao u 79. minutu pri rezultatu 1:3. Pogledajte četvrti gol PSG-a i biće vam jasno koliko je Barca loša bila.

U drugom susretu igranom večeras Liverpool je s 2:0 odradio gostovanje Leipzigu. Pogađali su Mo Salah i Sadio Mane nakon katastrofalnih grešaka domaće ekipe.

Sutra su na programu još dva duela, Porto – Juventus i Sevilla – Borussia Dortmund. Oba susreta počinju od 21 sat.