Barca upisala četvrtu pobjedu u nizu

messi barcelona

Barcelona je večeras zabilježila četvrti trijumf u nizu savladavši Levante rezultatom 4:1 na domaćem terenu.

Od starta utakmice tim Luisa Enriquea bio je bolji protivnik, a prilike pred golom protivnika redale su se jedna za drugom. Prvu su domaći igrači u pogodak pretvorili tek u petoj minuti drugog poluvremena kada je precizan bio Bartra.

U narednih 10 minuta mreža Levantea zatresla se još dva puta. Prvo je za 2:0 pogodio Neymar, da bi par minuta kasnije Messi iz penala pogodio za 3:0. Počasni pogodak za goste postigao je Casadesus. U 76. minuti Messi nije iskoristio udarac s bijele tačke. Iskupljenje je uslijedilo u samom finišu kada je fantastični Argentinac postavio konačan rezultat utakmice.

Rezultatom 3:1 Villarreal je kao domaćin porazio Athletic Bilbao. Bruno iz penala, Mario i Baptistao bili su strijelci za pobjednički tim, dok je jedini pogodak za goste bio djelo Aduriza.

Vrijedan spomena je i prvi trijumf sezone za Rayo Vallecano koji su igrači Pacoa Jemeza ostvarili na gostovanju kod Las Palmasa. Jedini pogodak na utakmici postigao je Guerra.