La Liga

Barcelona nakon preokreta savladala Leganes

barcelona leganes (1)

Barcelona je lider La Lige sa 28 bodova, dok je Leganes ostao na posljednjem mjestu tabele

Barcelona je u okviru 14. kola La Lige u gostima kod Leganesa ostvarila pobjedu rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Barca je nakon preokreta ipak uspjela osvojiti sva tri boda i zadržati lidersku poziciju.

Ekipa Leganesa je povela golom En Nesyrija u 12. minuti, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Ipak, već u 53. minuti Suarez je na asistenciju Messija poravnao na 1:1. Barcelona je golom Vidala u 79. minuti došla do prednosti. Do kraja meča je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao pa je Barca upisala važnu gostujuću pobjedu u utrci za titulu prvaka Španije.

Barcelona je lider La Lige sa 28 bodova, dok je Leganes ostao na posljednjem mjestu tabele sa 6 bodova. Drugu poziciju zauzima Real Madrid sa 25, a prate ga Atletico Madrid i Sevilla sa po 24 osvojena boda.