Barcelona pobijedila Levante, Messiju poništen čist pogodak

barcelona1111

Barcelona je u 23. kolu Primere slavila s 2:0 u gostima kod Levantea i izdvojila se na vrhu Primere.

Trebali su Katalonci povesti već u trećoj minuti, međutim pomoćni sudac ih je oštetio. Messi je izbjegao ofsajd i rutinski pogodio, ali je sudac ipak dosudio ofsajd.

U 20. minuti Iniesta je proigrao Albu koji je ubacio, a Navarro nespretnom reakcijom prevario svog golmana za vodstvo gostiju.

Pet minuta kasnije Suarez je nakon sjajnog ubačaja Neymara promašio cijeli gol s tri metra, a zatim se Levante probudio i imao nekoliko velikih prilika za izjednačenje – Verza iz slobodnjaka, Lerma sam ispred Brava, te Morales čiji je udarac zaustavila stativa.

U drugom dijelu još jedan gol je poništen Messiju, ali je ovaj put Argentinac zaista bio u ofsajdu, a odličnu priliku za Katalonce propustio je Rakitić čiji je udarac glavom s pet metara u 60. minuti odbranio domaći golman.

U sudijskoj nadoknadi asistenciju Messija realizirao je Suarez za potvrdu desete pobjede zaredom.