izgubili 5:0

Bayern je sinoć doživio najveću katastrofu u zadnjih 40 godina

bayern

Bayern Munchen sinoć je doživio najveći poraz od 1978. godine.

U drugoj rundi Kupa Njemačke Borussia Monchengladbach pobijedila ih je sa visokih 5:0, i to dok su igrali u punom sastavu.

Noćna mora počela je već u drugoj minuti kad su primili prvi gol, a već u 21. bilo je 3:0.

Do kraja se agonija samo produbila, a konačnih 5:0 postavljeno je u 59. minuti.

“Šokiran sam. Jednostavno se nismo pojavili na utakmici. Sve što je moglo poći po zlu, pošlo je”, kazao je poslije sportski direktor Bavaraca Hasan Salihamidžić.

Bayern je, interesantno, imao veći posjed, više šuteva, ali nisu uspjeli zabiti po prvi put nakon 85 utakmica.

Zadnji put Bayern je izgubio sa pet golova razlike ili više prije 43 godine, kad ih je Fortuna Dusseldorf u Bundesligi razbila 7:1, a najveći poraz, 7:0, zadao im je Schalke 1976.

Međutim, ovo im je najveći poraz u Kupu koji su osvojili rekordnih 20 puta.

Ekipa koja im je to uradila, Gladbach, izgubila je četiri puta u posljednjih osam utakmica, posljednji put kod slabašne Herthe kojoj nisu uspjeli zabiti ni gol. Nalaze se u donjem dijelu tabele.