Pobijedili Sevillu

Bayern nakon produžetaka osvojio Superkup

bayern superkup (1)

Gol za pobjedu Bayerna i osvajanja kontinentalnog Superkupa donosi zamjena Javi Martinez pred kraj prvog produžetka

Nogometaši Bayerna po drugi puta u istoriji su pobjednici Uefa Superkupa svladavši u finalu u Budimpešti Sevillu nakon produžetka 2-1 (1-1).

Sevilla je povela golom Lucasa Ocamposa u 13. minuti iz jedanaesterca, kojeg je izborio Ivan Rakitić. Alaba ga je srušio u kaznenom prostoru i dobio žuti karton, a siguran izvođač penala bio je Ocampos.

Nakon dugog zaleta mirno i precizno je savladao Neuera i to gledajući u jednom, a pucajući u drugom smjeru.

Za Bayern je izjednačio Leon Goretzka u 34. minuti.

Lewandowski je sačuvao loptu te poslužio saigrača pravom piruetom. Zavrtio je suparnika i loptu poslužio Goretzki, koji lako zabija s desetak metara.

Gol za pobjedu Bayerna i osvajanja kontinentalnog Superkupa donosi zamjena Javi Martinez pred kraj prvog produžetka. Sevilla loše čisti ubačaj iz kornera. Alaba prima loptu prsima i puca ljevicom. Golman Bounou u pokušaju boksanja odbija loptu do Martineza, koji s desetak metara zabija glavom, samo pet minuta nakon što je ušao u igru.