Bayern za pola sata riješio derbi za vrh

lewandowski

Bayernu je bilo potrebno samo pola sata da riješi derbi 16. kola Bundeslige protiv Leipziga (3:0).

U susretu klubova koji su prije ove utakmice imali po 36 bodova Bayern je poveo u 17. minuti pogotkom Alcantare, koji je osam minuta kasnije asistirao Alonsu za 2:0. U 30. minuti Forsberg je zbog grubog prekršaja dobio crveni karton i utakmica je već tada bijela riješena.

Do kraja prvog dijela Robert Lewandowski realizirao je jedanaesterac i senzaciji Bundeslige poslao poruku kako je Bayern i dalje kralj tog takmičenja. Leipzigu je ovo bio drugi poraz u sezoni, ali i drugi u posljednje tri utakmice.

Hoffenheim je odigrao 1:1 protiv Werdera iako je vodio do 87. minute. Wagner je doveo domaće u vodstvo, a Gnabry donio bod Werderu.

Hertha je golovima Plattenhardta i Kaloua s 2:0 pobijedila Darmstadt i skočila na treće mjesto, a Koln i Leverkusen su odigrali 1:1.

Freiburg je uz dva gola Niederlechnera u gostima s 2:1 pobijedio Ingolstadt, predzadnju ekipu lige.