Begović briljirao u pobjedi Bournemoutha nad Arsenalom (VIDEO)

begovic arsenal

Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju kod Bournemoutha rezultatom 2:1, u 23. kolu Premier lige, što bi moglo dovesti do nove krize kluba koji vodi Arsene Wenger.

Domaći fudbaleri gubili su od 52. minute, kada je Hector Bellerin postigao gol za Arsenal, ali su uspjeli izjednačiti u 70. minuti, pogotkom Calluma Wilsona. Četiri minute kasnije Bournemouth je preokrenuo rezultat golom Jordana Ibea.

Na golu domaćih briljirao je Asmir Begović koji je sa nekoliko sjajnih intervencija spriječio sigurne pogotke Arsenala za koje danas nije nastupio Sead Kolašinac

Arsenal je današnju utakmicu odigrao bez ključnog igrača Alexisa Sancheza, koji je izostavljen s popisa igrača.

Prema riječima Wengera, Čileanac je izostavljen jer je u “ovom trenutku nejasan” zbog navodnog interesovanja Manchester Cityja i Manchester Uniteda.

“Njegova situacija nije u potpunosti odlučena, tako da sam ga ostavio kod kuće”, rekao je Wenger.

Arsenal poslije današnjeg poraza zauzima šesto mjesto na tabeli, s 39 poena, dok je Bournemouth 13. s 24 osvojena boda.