Florida Cup

Begović proglašen igračem utakmice u debitantskom nastupu za Everton

begovic-nagrada

Begović sasvim zasluženo osvojio priznanje za najboljeg igrača

Asmir Begović imao je idealan debi za Everton. Njegov novi klub osvojio je Florida Cup zahvaljujući trijumfu nad Millonariosom nakon izvođenja jedanaesteraca, a bh. golman je proglašen igračem utakmice.

Na utakmici u Orlandu poveo je kolumbijski sastav, pogotkom Andresa Llinasa glavom u 19. minuti. Izjednačio je još jedan Evertonov novajlija Demarai Gray, udarcem s bijele tačke u 64. minuti.

Regularni dio meča je zaključen upravo rezultatom 1:1, dobrim dijelom zahvaljujući i sjajnim intervencijama Begovića (spasio gol u nekoliko vrlo opasnih situacija), a zatim se pristupilo penalima.

Ključni jedanaesterac za 10:9 realizirao je upravo bivši reprezentativac BiH, a zatim i odbranio šut svog kolege Morena za pobjedu.

Tako je Rafael Benitez došao do prvog trofeja na klupi Evertona, a Begović sasvim zasluženo osvojio priznanje za najboljeg igrača, prenosi scsport.ba.