Begović s klupe gledao “ponovno rođenje” Hazarda

hazard

Chelsea je u okviru 1/16 finala engleskog FA kupa kao gost pobijedio Milton Keynes rezultatom 5:1.

Plavci su poveli preko Oscara u 15. minuti, ali samo šest minuta poslije niželigaš je došao do senzacionalnog poravnanja preko Pottera. Ipak, Brazilac Oscar je bio jako raspoložen za igru, pa je u 32. i 44. minuti aktuelnom šampionu Engleske donio sigurnu prenost prvog dijela igre.

U nastavku su posao dovršili Hazard (iz penala u 55. minuti), i Traore u 62. minuti za konačnih 1:5 na semaforu.

Inače, gol Belgijanca Edena Hazarda bio je prvi njegov nakon, vjerovali ili ne, 273 dana posta. Prije nego je zabio iz penala 20-plasiranom timu engleskog Championshipa, nije pogađao u prethodnih 28 utakmica Chelseaja! Posljednji put Hazard je zabio 3. maja prošle godine u duelu protiv Palacea.

Navijači Chelseaja s oduševljenjem su popratili gol Hazarda. Mnogi su ga okarakterisali kako “ponovno rođenje” Belgijanca.

Asmir Begović s klupe je odgledao trijumf njegovog tima, branio je Thiabaut Courtois.