Begović sjajno započeo sezonu, Chelsea rutinski (VIDEO)

AFC Bournemouth v Manchester City – Premier League

Fudbaleri Chelseaja upisali su sigurnu pobjedu na startu nove sezone Premier lige, savladavši kao gosti ekipu Huddersfielda rezultatom 3:0.

Kante je u 34. minuti doveo Plavce u vodstvo, a kada je Jorginho deset minuta kasnije povisio golom iz penala na 0:2, jasno je bilo da bodovi idu u London. Konačnih 0:3 postavio je Pedro u 80. minuti.

Bournemouth našeg Asmira Begovića na svom terenu je savladao Cardiff sa 2:0, a vodeći gol postigao je Fraser u 24. minuti, da bi Willson u posljednjim trenucima ovjerio trijumf Trešnjica.

Begović je uspješno odradio svoj posao i uspio je sačuvati mrežu protiv kluba koji je u vlasništvu Vincenta Tana.

Crystal Palace je kao gost sa 0:2 savladao Fulham, dok je Watford na svome terenu nadigrao Brighton rezultatom 2:0.

Rezultati: Bournemouth – Cardiff City 2:0 (Fraser 24’, Willson 91’), Fulham – Crystal Palace 0:2 (Schlupp 41’, Zaha 80’), Huddersfield Town – Chelsea 0:3 (Kante 34’, Jorginho 45’ pen., Pedro 80’), Watford – Brighton & Hove Albion 2:0 (Pereyra 35, 54’).