Belgija pobijedila Švedsku, Irska slavila protiv Italije za osminu finala

irska

Nogometaši Belgije pobijedili su selekciju Švedske u posljednjem kolu E-grupe Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Jedini pogodak postigao je Radja Nainggolan u 84. minuti. Ovom pobjedom Belgija je ovjerila drugo mjesto u grupi i plasman u osminu finala, dok za Švedsku ovaj poraz znači i oproštaj od EP-a. Ujedno je najboljem igraču te selekcije Zlatanu Ibrahimoviću ovo bio posljednji meč u dresu sa državnim grbom.

Prvo mjesto ranije je osigurala Italija, koja je večeras poražena od Irske sa 1:0. Irci su tako golom Roberta Bradyja u 85. minuti došli do prve pobjede koja im je donijela treće mjesto i plasman u osminu finala.

4. Švedska 3 0 1 2 1:3 1

Italija će u osmini finala igrati protiv Španije, Belgija se sastaje sa Mađarskom, dok će Irska igrati protiv Francuske.