Belgija u prijateljskom meču savladala Egipat bez Salaha

eden-hazard4

Nogometna reprezentacija Belgije savladala je rezultatom 3:0 selekciju Egipta u prijateljskom meču u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, javlja Anadolu Agency (AA).

Belgijanci su poveli u 27. minuti golom Lukakua koji je pogodio nakon što se lopta odbila od golmana Egipta Essama El Hadaryja.

Hazard je u 38. minuti snažnim udarcem povećao na 2:0 kada je pogodio na asistenciju Carrasca, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Selekcija Belgije je došla i od trećeg gola preko Fellainija koji je bio precizan u 92. minuti, što je bio i konačan rezultat meča.

Za reprezentaciju Egipta, zbog povrede ramena, nije igrao Mohamed Salah, a zvijezda Liverpoola trebala bi se oporaviti najkasnije do druge utakmice Svjetskog prvenstva.