Bešić sjajan u pobjedi Evertona protiv Manchester Citya

besic

Everton je u prvoj polufinalnoj utakmici Liga kupa svladao Manchester City na Goodison Parku s 2:1.

Muhamed Bešić je utakmicu protiv Pellegrinijeve ekipe započeo od prve minute, a britanski su snimatelji zabilježili zanimljiv trenutak uoči izlaska momčadi na travnjak. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je izgledao spremnije za krevet nego za borbu na terenu.

Ipak, početno zijevanje ga nije spriječilo da pruži još jednu srčanu partiju, a njegova je ekipa povela u prvoj minuti sudijske nadoknade prvoga dijela. Ramiro Mori je iskoristio lošu reakciju gostujuće odbrane i odbijenu je loptu pospremio iza leđa Caballera.

Građani su se vratili u igru u 76. minuti kada je Jesus Navas iskoristio odlično povučenu kontru Sergija Aguera. Slavlje ipak nije dugo trajalo jer je Everton osigurao pobjedu samo dvije minute kasnije. Konačni je rezultat pogotkom glavom postavio nezaustavljivi napadač plavih, Romelu Lukaku.

Uzvrat je na rasporedu 27. januara, a lako je moguće da ćemo u finalu Liga kupa imati priliku uživati u Merseyside derbiju.