Besiktas u istanbulskom derbiju razmontirao Galatu (VIDEO)

besiktas_galata

U istanbulskom derbiju igranom u 14. kolu Super lige Turske, aktuelni šampion Besiktas je “razbio“ velikog rivala Galatasaray i slavio rezultatom 3:0, javlja Anadolu Agency (AA).

“Galata“ je imala priliku da pobjegne Besiktasu na devet bodova, ali se ispostavilo da ne može sačuvati ni prednost od šest.

Nakon uzbudljivih i dosta čvrstih prvih 45 minuta, uslijedila je prava revija golova u nastavku.

Prvo je Cenk Tosun postigao pogodak za vodstvo Besiktasa u 46. minuti, a zatim su Duško Tošić u 70. i Alvaro Negredo u sudijskoj nadoknadi dotukli Galatasaray.

Uprkos porazu, “Galata“ je ostala lider turskog prvenstva sa 29 bodova. Drugi je Basaksehir sa 27 bodova i utakmicom manje, dok je na trećem mjestu Besiktas s bodom manje.