Bešiktaš u Istanbulu igrao 1:1 protiv Monaca

besiktas – monaco

Ekipa Bešiktaša je u 4. kolu grupne faze Lige prvaka u Istanbulu igrala neriješeno 1:1 protiv Monaca, javlja Anadolu Agency (AA).

Monaco je u meču grupe “G” poveo u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena golom Ronyja Lopesa na asistenciju Joaoa Moutinha, što je bio i rezultat prvog dijela.

Bešiktaš je ipak uspio izjednačiti u 54. minuti pogotkom Cenka Tosuna iz jedanaesterca.

Obje ekipe su do kraja meča imale po nekoliko izglednih prilika, ali golova ipak nije bilo, pa je meč završen rezultatom 1:1.

Ovim rezultatom turski tim je uspio zadržati prvo mjesto u grupi “G”.

U istoj grupi večeras od 20.45 sati na programu je i duel FC Porto – RB Leipzig.

Poslije nekompletiranog 4. kola, prvo mjesto u grupi “G” zauzima Bešiktaš sa 10 bodova, a prate ga RB Leipzig sa 4 (utakmica manje), FC Porto 3 (utakmica manje) i Monaco koji ima dva osvojena boda.

Večeras su na programu još i mečevi: Borussia Dortmund – APOEL, Liverpool – Maribor, Napoli – Manchester City, Sevilla – Spartak Moskva, Shakhtar Donetsk – Feyenoord i Tottenham – Real Madrid.