Bez golova u Sevilli, Džeko asistent u porazu Rome

dzeko-roma-shakhtar

Odigrana su dva susreta osmine finala Lige prvaka. Shakhtar je u Kharkhivu savladao Romu sa 2:1, dok su u Andaluziji Sevilla i Manchester United odigrali susret bez golova.

Roma je u Ukrajini igrala na -11 stepeni i počeli su utakmicu odlično. Edin Džeko je u petoj minuti, nakon kornera šutirao ravno u Pyatova sa svega pet metara.

Kapiten naše reprezentacije promašio je i u 21. minuti, kada je umjesto mreže, pogodio golmana Pyatova.

Džeko se u u 41. minuti iskupio za promašaje kada je na maestralan način asistirao za Cengiza koji pogađa za 0:1.

Ipak u nastavku domaći dolaze do preokreta. Prvo je Ferrerya u 51. izjednačio rezultat, da bi potpuni preokret Ukrajincima donio Fred 20 minuta kasnije sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Sevilla i Manchester United odigrali su meč bez pogodaka. Najzanimljiviji detalj susreta desio se u 45. minuti kada je sjajni David de Gea na maestralan način odbranio udarac Luisa Muriela.