Fudbal

Elitna runda kvalifikacija

Bh. juniori pobijedili Švedsku, za plasman na EP dovoljan bod protiv Francuza

26/03/2022
Foto: NSBiH

Na tabeli prvo mjesto zauzima Bosna i Hercegovina sa maksimalnim učinkom i 6 bodova

U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u francuskom Daxu selekciju Švedske sa 3:2 u susretu drugog kola grupe 2 elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U neizvjesnom meču punom preokreta bh. tim je prvi stigao do prednosti u 23. minuti, a strijelac je bio Matej Šakota nakon kornera koji izveo Anes Krdžalić.

U 33 minuti Šveđani izjednačuju rezultat preko Yasina Abbasa Ayaria, ali samo minutu poslije Aleksandar Kahvić nakon dodavanja Šakote vraća prednost izabranicima Ivice Barbarića.

U drugoj minuti sudijske nadoknade uzbudljivog prvog poluvremena Oscar Wilhelmsson izjednačava rezultat na 2:2.

I drugo poluvrijeme donijelo je dobru igru bh. tima, a u 60. minuti Admir Bristrić pogađa za konačnih 3:2.

U drugom susretu grupe Češka Republika je sa 1:0 pobijedila Francusku.

Na tabeli prvo mjesto zauzima Bosna i Hercegovina sa maksimalnim učinkom i 6 bodova. Češka Republika i Francuska imaju po tri boda, dok je Švedska bez bodova.

U posljednjem kolu 29. marta u 15 sati sastat će se Bosna i Hercegovina-Francuska i Švedska-Češka Republika. Samo prvoplasirana ekipa će ostvariti plasman na EURO 2022. Bh. timu je protiv Francuza potreban samo bod za plasman na veliko takmičenje.

Komentari

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana.