Bh. juniori pobijedili Tursku na startu kvalifikacija za EP

aa_picture_20151110_6761615_web

Juniorska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u prvom kolu grupe 5 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo danas je na turniru u Bakuu pobijedila Tursku, rezultatom 2:1, te napravila svojevrsno iznenađenje.

“Utakmica je bila kvalitetna. Rezultat 2:1 u našu korist je zaslužen. Otvaranje utakmice nije bilo dobro jer je Turska imala inicijativu, stvarala pritisak i postigla pogodak. Nakon gola smo bili bolja ekipa i stvorili smo nekoliko dobrih prilika koje u prvom poluvremenu nismo iskoristili. Momci su ipak uspjeli da se vrate u drugom dijelu igre gdje smo nakon isključenja protivničkog igrača izjednačili rezultat. Uz dobru kontrolu i posjed lopte na kraju smo postigli još jedan gol za pobjedu. Čestitam igračima na odličnoj utakmici. Pobijedili smo veoma kvalitetnu Tursku i predstavili našu državu na najbolji način”, istakao je Toni Karačić, selektor bh. juniora.

Strijelci za BiH su bili Zinedin Mustedanagić u 50. i Amer Gojak u 79. minuti. Turke je u vodstvo doveo Berkay Ozcan u 13. minuti meča u Bakuu.

12236955_10208412159648067_913939591_o

U drugoj utakmici grupe danas se u Bakuu sastaju Ukrajina i domaćin Azerbejdžan. U drugom kolu bh. fudbaleri sastat će se u četvrtak, 12. novembra, sa Ukrajincima.